Knižně

Poprvé

18. dubna 2012 v 21:52 | Tazi

Tak jsem se konečně odhodlala k týhle výzvě, za kvalitu fotek se omlouvám.


Chtěla bych podoknout, že moje knihovna je skříň, ze který jsme pracně sundávali dveře..


Na horím regále je moje kuličkovka (

(→)

Rukovět lovce draků - Adélie vin Helsin | Četla jsem asi první stránku..
Barevný papíry:D | Ty jsem nečetla:(
Naučte se kreslit: Draci - J. "Neon Dragon" Peffer | Něco jsem podle toho kreslila, ale dlouho sjem na tuhle knížku nešáhla
Černý krasavec - Anna Sewellová | Vím, že sem to nějak četla jako menší, ale nedočetla. Nejsem si jsitá..
Pipi, nečekaně od Astrid | Četli sme jí ve škole a tyk mi jí četla máma jako malá, ale od tý doby nic.
Pohádky bratří Grimmů - Jacob & Wilhem Grimmovi | Viděla jsem ten film:D
Když se zvířata mají rádi - J. M. Masson | Četla jsem to když jsem byla menší..
Malý princ - Antoine de Saint-exupéry | To jsem četla dvakrát a už to nějakej rok bude no.
Chobotničky z Čertvoky - Oto Hofman | Vím, že už to je tak tři roky zpátky, co jsem to četla
Příběh Slonovy lásky - Jana Chalooupková | Tohle jsem začala číst a pak jsem to nedočetla.
Karel Čapek - Dášeňka | Tu jsem četla několikrát, ale už to bude dýl
Nemachruj, ta holka je nakreslená - Miloš Čermák & Miloš Gašparec | Tuhle knížku mám hrozně ráda, jak je psaná a tak vůbec!
Královna vzduchu a temnot - Poul Anderson | Tohohle jse se ani nedotkla O.o
Den trifidů - John Wyndham | Super knížka, ze začátku možná nudná, ale mně se líbila.
Lovci mamutů - Eduard Štorchl | Tuhle knížku jsem začínala číst asi dvakrát a nikdy jsem jí nedočetla.
Prcek - Rachel Cohnová | Tuhle knížku jsem četla asi třikrát a mám jí fakt ráda, babí mě!
Supervědátor - Eon Colfer | Další oblíbená knížka z naprosto debilním názvem. Čtená asi třikrát
(dvojkniha) Každé jaro pampelišky a Všechny cesty vedou domů - Anna Sedlmayerová | Měla jsem to rozečtený, pak jsem četla něco od Kinga a na tohle jsem se vykašlala.
Svět může být i jiný - Sergio bambarén | Knížka spíš na zamyšlení, ultra krátká, ale je zajímavá.
HUSÍ KŮŽE: Úsměv prosím... přichází zlo! - R. L. Stine | "horor" kterej jsem četla mylsim dvakrát nebo třikrát. Celkem mě to bavilo, i když je to vlastně kravina:D
Dračí oheň - Chris d'Lacey | Dětská knížka, která s emi hrozně líbila. ruhej díl se mi nelíbil a třetí (a poslední) jsem nečetla.
Harry Potter a Relikvie smrti - J. K. Rowling(ová) | Bezva knížka, kterou jsem četla asi v 11-12. Momentálně se snažím o přečtená všech HPček, takže přijde na řadu:)
Dřevěná míle - Chris Mould | Četla jsem to dvakrát a fakt se mi to líbilo, nepříde mi to jako blbá knížka i když je spíš děcká.
Bajky Barda Beedleho - J. K. Rowling(ová) | Ty jsem četla myslimže čtyřikrát a poprvý jsem si myslela, že je to prostě dovopravdy, myslim jako ty poznámky co tam "psal Brumbál" ^^
HOP nebo TROP - Eva a Ivo Pelantovi | Zajímavá knížka, taková oddechová od napínavího čtení.
Ostrov - Aldus Huxley | Rozečetla jsem to a byla to děsná nuda. Maka mi řekla, že to pak prej bud ezajímavější, já to dočetla někam před půlku a pak se na to vysrala."Nečtecí knížky": Knížka se stručným popisem dinosaurů s fůrou nálepek. Tvorba WWW stránek pro začátečníky - já se v tom teda nevyznala:D. Jak mluvit kočičí řečí, má to bejt knížka o porozumnění kočkám a nevim proč sem jí chtěla, když toho o kočkách vim dost.. Teraristika pro začátečníky, tu si pročítám když s ním o chameleonovi, kterýho budu mít až bude patro. Můj vlastní deník Malého poseroutky je vlastně deník. Psala jsem do něj asi jednou a to mě přišel myslim na nějaký tři stovky. Kniha o kouzlení, mohla bych se jí zase někdy pročíst a dělat borce:D Život pochází ze života: To se Tess na andělu rozhodla koupit od takovýho týpka v oranžovim rouchu, páč nám ten týpek řekl že sme originální a vyfotil si nás a nabídl nám knížku. Platila to naivní Terka, ale co, byli jsme originální!:D Nad tim je Kniha pro správné holky, divili byste se, kolik super "vychytávek" tam najdete.^^ Matematický pohádky jsou stupidně vtipný, ale s výpočtama pro nějaký střední školy. Já si ani nepamatuju, proč sem si to kupovala, když nesnášim matiku od počátku věků. Nad tim je knížka se smyslem jak udělat aby vás nesrali rodiče a sourozenci, nebo tak něco. Jak přežít v přírodě, název mluví za vše. Ovladač je můj, má bejt mysim někaká internetová příručka, ale je to děsná blbost a to sem do toho jenom nakoukla. Nad ovladačem je nějaká knížka zaklínadel aby tě někdo miloval a takový věci, proč to nemít doma?:D Pak boží za předplatný ábíčka, je tam 999 a jeden typů na netu, ať už jde o hry, videa nebo šikovný věci. Poslední typ je žádost o vypnutí kompu. A na vrcholu sídlí Dear Vittie, knížka psaná tak, že na začátku je česky s pár anglickejma slovama a rpzrůstá se to dál a dál, až je t ona konci jenom anglicky. Četla jsem asi první půl stránky a mám v plánu si to přečíst, protože si myslim že mi to pomůže..


První čtyři spodní knížky jsou o kreslení, pátá je Portfolio Teryho Pratchetta a nad tim je další knížka o kreslení. Na Americký retuši je poslední díl Ghost girl, HP a vězen z Azkabanu, první dva dílu Upířích polibků a úplně nahoře jsou Čtyři roční doby. Všechny tyhle knížky, kterýnejsou o kreslení (kromě portfolia) jsou pučený. NA tohle místo vždycky dávám pučený knížky.


Moje sbírka Dévédéček a to upozorňuju, že máma má ještě tři stejný šanony a Dývka o obsahu jednoho šanonu jsem vyhodily. Vedle toho, je moje sbírka WITCH knížek a dvě od Totally Spice. Ta nejrůžovější od Špijónek je ale náhodou boží, pojednává se tam o špiónech reálnejch a jsou tam různý zajímavosti a ty tři holky s tim nemaj nic společnýho. Na těch knížkách sídlí můj výtvor někdy z doby kdy jsem chodila do 2. - 3. třídy. Nanejvejš to byla čtvrtá. A ta flétna je od babičky a ne, neumim na ní hrát.


Moje milovaný ábíčka (a za dva roky předplacení a asi rok nepravidelnýho čtení nejsou zdaleka všechny) a vedle nich 39 čísel Vildova světu. Ty "paprsky" jsou lampička, která mění světlo a jednou si jí u mě zapomněla Ethel a vod tý doby jí mám. A to jednou je asi před rokem, možná i víc..


Na poslední poličce sídlí moje Enkyklopédie, mucQ růžovej deníček a Carcassone.

Stephen KING - Čtyři roční doby

18. dubna 2012 v 14:04 | Tazi

CELÝ NÁZEV: Čtyři roční doby
AUTOR: Stephen KING
POČET STRAN: 471

1. Proč jsem si vybral/a právě tuto knihu?
Když nemmám co číst a jsem zrovna u táty, vyberu si jednu knížku. Co má táta od Pratchetta jsem přečetla a teď mu kradu Kingovky. Vždycky smím jenom jednu knížku. Tehdy jsem byla u táty, ten mi doporučil Nadanýho žáka a tak jsem si vzala tenhle soubor povídek, kde je i tennadanej žák.

2. Definujte knihu až dvěma slovy (přídavným nebo podstatným).
Rita Hayworthová a vykoupené z věznice Shawshnak: Vězení.
Nadaný žák: Minulost.
Tělo: Předzvěst.
Dýchací metoda: Useknutá hlava

3. Definujte knihu jedním slovem (slovesem nebo citoslovcem).
Rita Hayworthová a vykoupené z věznice Shawshnak: Utéct.
Nadaný žák: Nevěděť
Tělo: Tušit-
Dýchací metoda: Dýchat.

4. S jakou postavou bych se ztotožnil/a, případně kým bych chtěl/a nebo naopak nechtěla být.
Nechtěla bych být asi nikým. Ani v jedý povídce nebyl nikdo, kdo by mi byl, aspoň trochu, podobnej. A nechtěla bych být doktorem v Dýchací metodě. Vlastě, ani tou rodičkou tam.

5. Pokuste se v každém příběhu něco vyšvihnout, ať už je třeba i opravdu velmi špatný, najděte v něm alespoň jedno positivum.
Vykoupení se mi líbilo hodně, hlavně ten závěr.
Nadanej žák mně trochu zklamal, ale byla to hustá zápletka.
Tělo.. Tělo bylo zvláštní. Nemám u co vytknout, ale zároveň tam nebylo nic neobyčejnýho. I když konec byl dobrej.
Dýchací metoda se mi líbila druze nejmíň, protože byl začátek opravdu relativně nudnej. To, o co v celý knížce šlo bylo vlastně úplně na konci a bylo to boží, ale zbytek mne tolik nezaujal.

6. A naopak najděte jedno negativum, ale pouze jedno, cílem je uvědomit si, co Vám na knize vadilo nejvíce, nemusí to být jen chyba v knize (spisovatelce), ale třeba i v chování postav.
Vykoupení: Někdy to zbytečnš moc okecávali, hrozně odcházeli od tématu.
Nadaný žák: Konec. byl předvídatelnej a nkoho by možná nadchnul, ale mě prostě trochu zklamal.
Tělo: Začáteční okecávání. Klidně Stephen mohl udělat mini povídku, mě by to nevadilo.

7. Závěrem.
King píše tak, že i když je konec jasnej, překvapí tě aspoň obsah. A nebo tě nepřekvapí obah ale konec ano. Nadej žák mě zklamal, bylo to relativně nudný. Celý knížce dávám 80%

 
 

Reklama