Duben 2012

Poprvé

18. dubna 2012 v 21:52 | Tazi |  Knižně

Tak jsem se konečně odhodlala k týhle výzvě, za kvalitu fotek se omlouvám.


Chtěla bych podoknout, že moje knihovna je skříň, ze který jsme pracně sundávali dveře..


Na horím regále je moje kuličkovka (

(→)

Rukovět lovce draků - Adélie vin Helsin | Četla jsem asi první stránku..
Barevný papíry:D | Ty jsem nečetla:(
Naučte se kreslit: Draci - J. "Neon Dragon" Peffer | Něco jsem podle toho kreslila, ale dlouho sjem na tuhle knížku nešáhla
Černý krasavec - Anna Sewellová | Vím, že sem to nějak četla jako menší, ale nedočetla. Nejsem si jsitá..
Pipi, nečekaně od Astrid | Četli sme jí ve škole a tyk mi jí četla máma jako malá, ale od tý doby nic.
Pohádky bratří Grimmů - Jacob & Wilhem Grimmovi | Viděla jsem ten film:D
Když se zvířata mají rádi - J. M. Masson | Četla jsem to když jsem byla menší..
Malý princ - Antoine de Saint-exupéry | To jsem četla dvakrát a už to nějakej rok bude no.
Chobotničky z Čertvoky - Oto Hofman | Vím, že už to je tak tři roky zpátky, co jsem to četla
Příběh Slonovy lásky - Jana Chalooupková | Tohle jsem začala číst a pak jsem to nedočetla.
Karel Čapek - Dášeňka | Tu jsem četla několikrát, ale už to bude dýl
Nemachruj, ta holka je nakreslená - Miloš Čermák & Miloš Gašparec | Tuhle knížku mám hrozně ráda, jak je psaná a tak vůbec!
Královna vzduchu a temnot - Poul Anderson | Tohohle jse se ani nedotkla O.o
Den trifidů - John Wyndham | Super knížka, ze začátku možná nudná, ale mně se líbila.
Lovci mamutů - Eduard Štorchl | Tuhle knížku jsem začínala číst asi dvakrát a nikdy jsem jí nedočetla.
Prcek - Rachel Cohnová | Tuhle knížku jsem četla asi třikrát a mám jí fakt ráda, babí mě!
Supervědátor - Eon Colfer | Další oblíbená knížka z naprosto debilním názvem. Čtená asi třikrát
(dvojkniha) Každé jaro pampelišky a Všechny cesty vedou domů - Anna Sedlmayerová | Měla jsem to rozečtený, pak jsem četla něco od Kinga a na tohle jsem se vykašlala.
Svět může být i jiný - Sergio bambarén | Knížka spíš na zamyšlení, ultra krátká, ale je zajímavá.
HUSÍ KŮŽE: Úsměv prosím... přichází zlo! - R. L. Stine | "horor" kterej jsem četla mylsim dvakrát nebo třikrát. Celkem mě to bavilo, i když je to vlastně kravina:D
Dračí oheň - Chris d'Lacey | Dětská knížka, která s emi hrozně líbila. ruhej díl se mi nelíbil a třetí (a poslední) jsem nečetla.
Harry Potter a Relikvie smrti - J. K. Rowling(ová) | Bezva knížka, kterou jsem četla asi v 11-12. Momentálně se snažím o přečtená všech HPček, takže přijde na řadu:)
Dřevěná míle - Chris Mould | Četla jsem to dvakrát a fakt se mi to líbilo, nepříde mi to jako blbá knížka i když je spíš děcká.
Bajky Barda Beedleho - J. K. Rowling(ová) | Ty jsem četla myslimže čtyřikrát a poprvý jsem si myslela, že je to prostě dovopravdy, myslim jako ty poznámky co tam "psal Brumbál" ^^
HOP nebo TROP - Eva a Ivo Pelantovi | Zajímavá knížka, taková oddechová od napínavího čtení.
Ostrov - Aldus Huxley | Rozečetla jsem to a byla to děsná nuda. Maka mi řekla, že to pak prej bud ezajímavější, já to dočetla někam před půlku a pak se na to vysrala."Nečtecí knížky": Knížka se stručným popisem dinosaurů s fůrou nálepek. Tvorba WWW stránek pro začátečníky - já se v tom teda nevyznala:D. Jak mluvit kočičí řečí, má to bejt knížka o porozumnění kočkám a nevim proč sem jí chtěla, když toho o kočkách vim dost.. Teraristika pro začátečníky, tu si pročítám když s ním o chameleonovi, kterýho budu mít až bude patro. Můj vlastní deník Malého poseroutky je vlastně deník. Psala jsem do něj asi jednou a to mě přišel myslim na nějaký tři stovky. Kniha o kouzlení, mohla bych se jí zase někdy pročíst a dělat borce:D Život pochází ze života: To se Tess na andělu rozhodla koupit od takovýho týpka v oranžovim rouchu, páč nám ten týpek řekl že sme originální a vyfotil si nás a nabídl nám knížku. Platila to naivní Terka, ale co, byli jsme originální!:D Nad tim je Kniha pro správné holky, divili byste se, kolik super "vychytávek" tam najdete.^^ Matematický pohádky jsou stupidně vtipný, ale s výpočtama pro nějaký střední školy. Já si ani nepamatuju, proč sem si to kupovala, když nesnášim matiku od počátku věků. Nad tim je knížka se smyslem jak udělat aby vás nesrali rodiče a sourozenci, nebo tak něco. Jak přežít v přírodě, název mluví za vše. Ovladač je můj, má bejt mysim někaká internetová příručka, ale je to děsná blbost a to sem do toho jenom nakoukla. Nad ovladačem je nějaká knížka zaklínadel aby tě někdo miloval a takový věci, proč to nemít doma?:D Pak boží za předplatný ábíčka, je tam 999 a jeden typů na netu, ať už jde o hry, videa nebo šikovný věci. Poslední typ je žádost o vypnutí kompu. A na vrcholu sídlí Dear Vittie, knížka psaná tak, že na začátku je česky s pár anglickejma slovama a rpzrůstá se to dál a dál, až je t ona konci jenom anglicky. Četla jsem asi první půl stránky a mám v plánu si to přečíst, protože si myslim že mi to pomůže..


První čtyři spodní knížky jsou o kreslení, pátá je Portfolio Teryho Pratchetta a nad tim je další knížka o kreslení. Na Americký retuši je poslední díl Ghost girl, HP a vězen z Azkabanu, první dva dílu Upířích polibků a úplně nahoře jsou Čtyři roční doby. Všechny tyhle knížky, kterýnejsou o kreslení (kromě portfolia) jsou pučený. NA tohle místo vždycky dávám pučený knížky.


Moje sbírka Dévédéček a to upozorňuju, že máma má ještě tři stejný šanony a Dývka o obsahu jednoho šanonu jsem vyhodily. Vedle toho, je moje sbírka WITCH knížek a dvě od Totally Spice. Ta nejrůžovější od Špijónek je ale náhodou boží, pojednává se tam o špiónech reálnejch a jsou tam různý zajímavosti a ty tři holky s tim nemaj nic společnýho. Na těch knížkách sídlí můj výtvor někdy z doby kdy jsem chodila do 2. - 3. třídy. Nanejvejš to byla čtvrtá. A ta flétna je od babičky a ne, neumim na ní hrát.


Moje milovaný ábíčka (a za dva roky předplacení a asi rok nepravidelnýho čtení nejsou zdaleka všechny) a vedle nich 39 čísel Vildova světu. Ty "paprsky" jsou lampička, která mění světlo a jednou si jí u mě zapomněla Ethel a vod tý doby jí mám. A to jednou je asi před rokem, možná i víc..


Na poslední poličce sídlí moje Enkyklopédie, mucQ růžovej deníček a Carcassone.

Stephen KING - Čtyři roční doby

18. dubna 2012 v 14:04 | Tazi |  Knižně

CELÝ NÁZEV: Čtyři roční doby
AUTOR: Stephen KING
POČET STRAN: 471

1. Proč jsem si vybral/a právě tuto knihu?
Když nemmám co číst a jsem zrovna u táty, vyberu si jednu knížku. Co má táta od Pratchetta jsem přečetla a teď mu kradu Kingovky. Vždycky smím jenom jednu knížku. Tehdy jsem byla u táty, ten mi doporučil Nadanýho žáka a tak jsem si vzala tenhle soubor povídek, kde je i tennadanej žák.

2. Definujte knihu až dvěma slovy (přídavným nebo podstatným).
Rita Hayworthová a vykoupené z věznice Shawshnak: Vězení.
Nadaný žák: Minulost.
Tělo: Předzvěst.
Dýchací metoda: Useknutá hlava

3. Definujte knihu jedním slovem (slovesem nebo citoslovcem).
Rita Hayworthová a vykoupené z věznice Shawshnak: Utéct.
Nadaný žák: Nevěděť
Tělo: Tušit-
Dýchací metoda: Dýchat.

4. S jakou postavou bych se ztotožnil/a, případně kým bych chtěl/a nebo naopak nechtěla být.
Nechtěla bych být asi nikým. Ani v jedý povídce nebyl nikdo, kdo by mi byl, aspoň trochu, podobnej. A nechtěla bych být doktorem v Dýchací metodě. Vlastě, ani tou rodičkou tam.

5. Pokuste se v každém příběhu něco vyšvihnout, ať už je třeba i opravdu velmi špatný, najděte v něm alespoň jedno positivum.
Vykoupení se mi líbilo hodně, hlavně ten závěr.
Nadanej žák mně trochu zklamal, ale byla to hustá zápletka.
Tělo.. Tělo bylo zvláštní. Nemám u co vytknout, ale zároveň tam nebylo nic neobyčejnýho. I když konec byl dobrej.
Dýchací metoda se mi líbila druze nejmíň, protože byl začátek opravdu relativně nudnej. To, o co v celý knížce šlo bylo vlastně úplně na konci a bylo to boží, ale zbytek mne tolik nezaujal.

6. A naopak najděte jedno negativum, ale pouze jedno, cílem je uvědomit si, co Vám na knize vadilo nejvíce, nemusí to být jen chyba v knize (spisovatelce), ale třeba i v chování postav.
Vykoupení: Někdy to zbytečnš moc okecávali, hrozně odcházeli od tématu.
Nadaný žák: Konec. byl předvídatelnej a nkoho by možná nadchnul, ale mě prostě trochu zklamal.
Tělo: Začáteční okecávání. Klidně Stephen mohl udělat mini povídku, mě by to nevadilo.

7. Závěrem.
King píše tak, že i když je konec jasnej, překvapí tě aspoň obsah. A nebo tě nepřekvapí obah ale konec ano. Nadej žák mě zklamal, bylo to relativně nudný. Celý knížce dávám 80%


14/04/12

14. dubna 2012 v 1:07 | Tazi
Guano Apes - Lord's of the board7
Měla bych sem spíš dát vodkaz na ty Calshe nebo Sonici, ale tahle písnička má pro mě jistou osobní... něco.


Ano, obávám se že se vracej moje nesmyslný depky a strach z budoucnosti. V jednu chvíli se všemu gebim jak debil a v duhý jsem nad dnem.
Ozvala se mi Skyletta, na fejzbůku. Jsem ráda že sem s ní zase "v kontaktu" a jestli to můžu říct, prej se chystá zase psát. Ha! Založila jsem si - s Mangem alias Saklausem alias Willdou alias Janou alias nevimjakývšechnypřezdívkyměla - blog, kterej má totálně dokonalej název, kterej jsem samozdřejmě nevymyslela já. Ale ten dizajn je moje práce.
Ve čtvrtek ani v pátek sem ve škole nebyla, páč jsem nemocná, mám rýbu, pobolívá mě hlava a občas i břicho, ani k tátovi jsem nejela, jednak proto, abych nenakazila děti, a jednak pro to, že se mi tam jako vždycky nechtělo. Kateřina, Samuel.. a teď ještě Laurinka která se musí opičit po Samovi. Zlo.
Chci si zase začít psát do deníku, klidně ho i nosit do školy. Vono v něm neni nic moc zajímavýho a i kdyby, většina lidí to nepřečte. A neukradne, doufám. Právě mi hrajou Teh Clash a já jsem ráda, že konečně poslouchám něco jinýho než Redhoty, Sto zvířat nebo případně Landu, už to všechno znám nazpaměť a tohle je přece jenom pravá punková muzika a já bych se ráda za punkerku považovala. Stáhla jsem si i ty Sonic Youth a pak taky Peklo na Zemi, film vod South Parku a dneska sem si ho chtěla pustit ale koukám ž euž je tochu pozdějc. Taky mám staženo pá filmů, který si chci pustit delší dobu a nějak se mi to nedaří. Mamka mi nařídila vypít nějaký tři čaje na nachlazení a já nedopila ani ten jeden co mi udělala. Teď si dělám druhej a ten třetí sáček budu muset buĎ ještě spořádat před spanim (který se možná blíží) nebo ho někam zašít a dělat fajerku.
Taky mi mamka naznačila, že by bylo fajn kdybych poskládala prádlo a uklidila nádobí. Na nádobí dělám ale prádlo už nezmáknu, vidim to že tady ještě chvíli pobudu, pak si zalezu k sobě a asi si pustim to peklo na zemi (nebo stáhnutýho pára pařmenů) a vtuhnu u toho. A jestli ne, tak konečně dočtu těch posledních pá stánek HP 3 a v nejbližší době taky dočtu ty Čtyři roční doby vod KINGA a pučim si v knihovně další díly Harryho, vážně si ho chci přečíst.
Když sme u těch knížek, kámoš má rezervovaný všechny tři díly Hunger Games a bude mi to pučovat během jeho doby kdy to bude mít, Halelůjah, těšim se na to. Bohužel mi taky hoří termín přečtení řeckejch bájí do školy, ale já za a) nemám knížku (možná jí má babička) a za b) jsem líná to číst, páč mě to moc nebere. Bára mi tu knížku měla pučit, ale já ve čtvrtek ani v pátek nebyla ve škole, jejda?

Taky jsem popřála Kůlu ke třetím narozkám, na těch videí vypadám jak debil(ka), ale s provedenim sem jakože spokojená, řekla sem takový děsně originální věci, žejo. (Okej, tady a tady).

Taky už děsně dlouhou dobu přemejšlim, že Laru Crazys, přejmenovanou na Lílu Tajemnou, přepíšu a dám jí znovu jméno Lara Crazys. Těch odkazů je dneska hodně, co?

Taky by mě zajímalo, jestli Vám ta zelená způsobuje stejný trauma jako Majdě. Mě se totiž děsně líbí^^
Přemejšlela jsem kolikrát ještě změnim adresu, protože na not-realistic-life jsem říkala, jak je ta adresa boží a zdrhla jsem na shit-it. Ale zase je pravda, že ze šitu jsem zdrhla kvůli lidme který to četli a který stejně ví i vo tomhle blogu (Zdravím anežko :D). Ale tady s emi fakt líbí a myslim že sem konečně našla jakejsi,e hm, styl psaní nebo jak to nazvat.

Poslední dobo usjem ZASE nekreslila. A budu mít pierc, nad rtem, asi na pravý straně. A jakože brzo, máma říkala že půjdem k Tondovi (Tatoo & Piercing, její známej) propíchnou tmi znovu ty uši (chystám si koupit roztahováky!) a rovnou bych spáchala ten zločin jménem pýrsing. Ha! A taky je boží, že maminka povolila, že si o prázdninách můžu s vlasama udělat co chci /kromě těch dredů/, takže budu modro vláska, budu vypadat jako větší idiot než teď, ale budu spokojená. Ale hlavně je nejlepší, že když budu mít modrou hlavu dva měsíce, máma pozná jakkrásně budu vypadat, a taky myslimž ebude jednoduší jí ukecat aby mě nechala modrou do začátku školy, halelůjah! Takhle na večer se jenom chlubim a melu sračky, ale já to potřebuju. Lituji vás, že to čtete :D
Začínám pociťovat, že už zase nevim co napsat, i když sem vlastně nenapsala vůbec nic. Každopádně, jak jsem dneska vlastně včera/ objevila na nějakým blogu, rozloučim se s váma takhle:
Beep, beep Šulíni!

[1:15] Chtěla jsem napsat něco ohledně těch knižních sračiček a počítám že zejtra snad přibude kouzelná knohovnička.

Knihy od A do Z

9. dubna 2012 v 14:59 | Tazi

Konečně jsem chtěla něco přidat do týhle rubriky. Zatím jsem nepřidala ani jedno shrnutí knížek a s kouzelnou knihovničkou se to taky vleče, i když jí mám vyfocenou. Asi Vás v přístím týdnu (nebo možná ještě dneska) zahrnu jenom knižníma článkama. Třeste se!

VÝZVA: Přečíst dvacet sedm knih na každé písmenko abecedy. (Rok 2012)
Ps. dovoluju si nehrát na háčky a čárky.

A -
B -
C -
D - Dlouhý pochod (Stephen KING)
E -
F -
G -
H - Harry Potter a kámen mudrců (J. K. Rowling)
CH -
I -
J -
K - Králíčkovy sebevraždy (Andy Riley)
L -
M - Misery (Stephen KING)
N - Nadaný žák (Stephen KING)
O -
P -
Q -
R - Rita Hayworthová a vykoupení z věznice Shawshank (Stephen KING)
S - Supervědátor (Eoin Colfer)
T -
U -
V -
W -
X -
Y -
Z -

Co se týče tohohle, obávám se že se mi mixuje rok 2011 s 2012, takže mi některé knížky nejspíše budou chybět, protože si budu myslet že jsem je četla v roce 2011. Q.Q

Déšť

8. dubna 2012 v 10:20 | Tazi |  Píšu..
5. dubna 2012, Praha
Sleduji svojí sestru, asi jí umím číst myšlenky.


Vyběhla ven a ještě se na pár vteřin zastavila. Nasadila si kapucu, rozběhla se. Běžela okolo občasné autobusvé zastávky, pod přejezdem vlaků se na chvíli zastavila. Ohlédla se zpátky. Zalesklo se jí v očích a opět se vydala se dopředu, do parku, kde bylo úplně prázdno. Pršelo. Zatočila doleva a vyběhla po schodech. Ocitla se na silnici, přemýšlela. Zmateně se vydala dál, znovu do leva. Koukala do keřů a vzpomínala. Na kočku, kterou tam jednou zahlédla. Prošla okolo několika domů, než došla k odbočce, kterou potřebovala. Vydala se cestou, kterou šla jen jen jednou. S mámou, když ještě žila. Po chvíli se vyskytla poblíž schodů. Sešla dolů a pak zabočila do prava, do večerky. Koupila si balíček žvýkaček a vyšla ven. Bez kapuci, přestalo pršet.
Šla pořád rovně, žvýkala. U benzínky se na chvíli zastavila. Vyndala si žvýkačku z pusy a flusla. Žvýkačku vrátila do úst a pokračovala v cestě. Nevzrušeně. Domů se jí nechtělo, ale potulovat se venku jí začalo nudit. Odemkla barák a vkročila do bytu. Pes kňučel. Jak předpokládala, tak mu otevřela dveře. Vyšla s ním ven.
Šla, tentokrát se psem, zase stejnou cestou, jakou původně odcházela. Ale místo aby zatočila doleva šla rovně. Sedla si na lavičku a vytáhla sluchátka. Začala poslouchat muziku. Pes pobíhal po parku. Nevnímala svět okolo. Asi myslela na mámu. Na svojí mrtvou mámu.

03/04/12

3. dubna 2012 v 23:13 | Tazi |  Den za dnem
Justin Bieber - Boyfriend
Ano, zbláznila jsem se. Když on se naučil zpívat Q.Q (Když to porovnáš z baby baby, slyšíš změnu, ne? A ošklivej taky není no :D)

Dneska dvě trojky z ájiny. V sobotu jsem viděla The Hunger Games, a jen tak jakože by the way fakt doporučuju. Kámoš mi bude pučovat tu knížku, takže fajn. Zejtra jdu do kina na Hněv Titánů, sic jsem chtěla jít na ten horor Ďábel v těle ale mamka mi to jaksi zamítla, že je to prej pozdě. Že je to horor jí nevadilo. Taky mám rozepsanou jednu povídku, kterou jsem začala psát ve škole. Po druhý v životě jsem psala ve škole. Kotě se válí v misce z vodou, ve který voda není. Mohla bych jim dolejt, žejo. Čučim na Zeeka a Lutera a měla bych jít spát, páč vstávám v šest a nechci zapsat. Neustále si koušu nechci, což mě děsně sere, ale už asi... no, pár let to bude. Taky jsem si prohlížela nějaký vobrázky na fejzbůku a chci mít ty podbarvený vlasy, nechápu co na tom mámě tolik vadí. Dneska nám vodpadly dvě poslední hodiny, ale jenom S1čce. Když jsem šla z holkama ke škole je doprovodit a čučet jestli tam neni někdo kdo by měl čas, jsem potkala Tess a šla jsem k ní. Pohodička. Zejtra jdu do toho kina s Eliškou, ale Tess by měla přijít taky, jenže to není jistý. Ale těšim se.
Ve škole byla jinak nuda, i když se člověk občas pobaví. Ervínmě děsně nasral tak jsme po něm vystartovala a trochu jsme se, dejme tomu, porvali. Neměl provokovat. A asi jsem závislá na dvou písničkách.. Signál od Vojty Dyka a Jižáku od PSH. Oboje mi pořád zní v hlavě, ale teď jedním okem koukám na Jsem v kapele, a myslím že ještě dlouho budu slyšet "Tak fajn, ležím ksichtem v načos" Nechápu proč na to čumim, když opakujou pořád ty samí díly. I když vono je to docela vtipný, vobčas. A dál už nevim, co napsat. Vždycky mám milijón nápadů a myšlenek a pak nenapíšu ani polovinu.
Jo a ještě jsem chtěla podotknout, že kašlu na všechny přezdívky. Vracím se k Tazi.